Синьооківський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів- дошкільний навчальний заклад»

Синьооківський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів- дошкільний навчальний заклад» Вознесенської сільської ради Золотоніського району Черкаської області ЄДРПОУ  34323686

 

24 квітня 2021 року  по 15 годині в приміщенні НВК відбулися громадські слухання .

В слуханнях прийняли участь трудовий колектив НВК,  окремі батьки дітей, директори  всіх ЗОШів та НВК громади, представник профспілки освітян / депутат районної ради Лосіцька Л.М., староста  с.Синьооківка Синільник Г.О, начальник відділу освіти ОТГ Мовчан В.М., сільський голова Титаренко О.В.

 

 

 

 

 

 

                                                                    ОГОЛОШЕННЯ   23 березня 2021 року

Повідомлення про початок проведення громадського обговорення

 

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо ліквідації Синьооківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Вознесенської сільської ради Золотоніського району Черкаської області

 

 1. Найменування організатора громадського обговорення – Вознесенська сільська рада.
 2. Мета: врахування думки жителів Вознесенської громади щодо ліквідації Синьооківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Вознесенської сільської ради Золотоніського району Черкаської області.
 3. Стаття 32 «Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти» Закону України «Про повну загальну середню освіту» говорить:
 • Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).
 • Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства.
 • Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.
 • У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.
 • Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника.

У закладах загальної середньої освіти Вознесенської сільської ради навчається 458 учнів. З державного бюджету виділяються кошти освітньої субвенції, яка передбачена виключно на заробітну плату педагогічних працівників. Основною складовою у розрахунку даної субвенції є розрахункова наповнюваність класів, яка визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання. Для Вознесенської територіальної громади розрахункова наповнюваність визначена на рівні 13 учнів. Синьооківський НВК не відповідає вимогам щодо наповнюваності класів, адже середня наповнюваність класів складає 2 учнів.

 

На сьогодні чимало жителів села Синьооківка вбачає проблему діяльності Синьооківського навчально-виховного комплексу тільки в умисних намірах влади закрити школу через відсутність належної кількості учнів, тобто, наповнюваності, а, також, через великі витрати на його утримання. А тому і вирішення проблеми вбачають тільки в тому, щоб «відстояти» школу, лише б школа працювала, а в іншому випадку, на їх переконання, немає школи – немає села.

Зараз у Синьооківському НВК навчається 17 учнів: в першому класі – 2, другому класі – 2, третьому класі – 3, четвертому класі – 4, п’ятому – 2 учні,  шостому класі -  4 учні, сьомому – 1 учениця,, восьмому – 0, дев’ятому – 1 учениця. Тобто, жоден з класів не відповідає мінімальному рівню наповнюваності. Щоб Синьооківський НВК відповідав вимогам наповнюваності класів, загальна кількість учнів у школі повинна становити не менше 117 учнів. Державна освітня субвенція на заробітну плату педагогічного персоналу використовується на заклади загальної середньої освіти І-ІІ та І-ІІІ ступенів, у яких навчається більше 25 учнів. Оскільки в Синьооківському НВК навчається 17 учнів, то всі витрати на заробітну плату педагогічних працівників громада фінансує за рахунок місцевого бюджету. З місцевого бюджету фінансуються й комунальні послуги та утримання технічного персоналу. У закладі функціонує й дошкільний підрозділ, але з 01.09.2021 року 2 його вихованці ідуть до першого класу і залишається 1 вихованець.

Вартість утримання одного учня в Синьооківському НВК становить 99 984 грн. на рік (до розрахунку включена заробітна плата всіх працівників та оплата енергоносіїв).

Кошти, що витрачаються на утримання Синьооківського НВК з місцевого бюджету, а це 1 999 693 грн. в рік, можна спрямувати на придбання сучасного обладнання для навчальних кабінетів у ті школи, де використання їх буде ефективним, або ж витратити їх на ремонти інших закладів освіти громади.

Головним у діяльності школи є якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.

Проблема в тому, що всі учні закладу навчаються в неповних класах. Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» кількість учнів у класі (наповнюваність класу) державного, комунального закладу освіти не може становити менше 5 учнів. Рішенням Золотоніської районної ради було дозволено проводити навчання учнів одного віку в групах для покращення якості навчання. Але впровадження норм Закону України «Про повну загальну середню освіту» не містить норм організації навчання в неповних класах. У статті 12 вказаного закону зазначається, що «у разі якщо кількість учнів не дозволяє утворити клас, учні можуть продовжити навчання в цьому закладі освіти за однією з інших (крім очної) форм здобуття повної загальної середньої освіти або в іншому закладі освіти із забезпеченням територіальної доступності». Організація навчання в групах – це така форма навчання, коли дитина має менше годин навчання, ніж у класі з повною наповнюваністю. Для учнів 1-4 класів розрахунок годин проводиться з норми 5 годин (уроків) на учня, для 5-9 класів – 8 годин (уроків). У повному класі протягом тижня учень працює на 30-32 уроках. Вчителі НВК, порушуючи чинне законодавство, проводять повну кількість уроків для всіх учнів, не отримуючи за частину добровільно проведених уроків заробітну плату.

Рівень знань, який надають вчителі Синьооківського НВК відповідає вимогам і стандартам. Це підтверджується тим, що учні, які в 2020-2021 навчальному році перейшли навчатися до Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст., мають той же рівень знань, що й у Синьооківському НВК. За підсумками І семестру 2020-2021 навчального року учні Синьооківського НВК мають в основному середній та достатній рівень знань, тобто від 4 до 9 балів. Протягом останніх п’яти навчальних років 8 учнів брали участь у районному етапі предметних олімпіад з української мови та літератури, математики, англійської мови, фізики, хімії, біології, географії та конкурсах.

Якщо говорити про поширене твердження, що немає школи – немає села, то знову ж, якщо в селі залишилося настільки мало дітей, що школа стала категорично малокомплектною, то це не тому, що щось не так зі школою, чи не допрацьовує влада. Це закономірні процеси, які існують в усьому світі і в Україні зокрема, – просто немає необхідності у великій кількості людей, задіяних у сільському господарстві, тому що з’явилася нова потужна сільськогосподарська техніка та нові технології, які не потребують застосування ручної праці.

 

 1. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо ліквідації Синьооківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Вознесенської сільської ради Золотоніського району Черкаської області – відділ освіти, здоров’я, молоді, спорту  та туризму виконавчого комітету Вознесенської сільської ради.
 2. Строк, місце, час проведення громадських слухань, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників – громадські слухання відбудуться в приміщенні Синьооківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Вознесенської сільської ради Золотоніського району Черкаської області 24.04.2021 року о 15.00 год.
 3. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) Вознесенська сільська рада, с.Вознесенське, вул. Центральна,21, e-mail: rada.voznesenske@ukr.net.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає протягом 30 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.

 1. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Новак Любов Михайлівна – заступник Вознесенського сільського голови.
 2. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Вознесенської сільської ради.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо ліквідації Синьооківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Вознесенської сільської ради Золотоніського району Черкаської області.

                                                          

Прийнято  рішення сесії Вознесенської сільської ради від 23.03.2021 № 8-11/VIІІ

Про проведення громадських обговорень щодо ліквідації  Синьооківського НВК «загальноосвітня  школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Вознесенської сільської ради

Прийнято  рішення сесії Вознесенської сільської ради від 23.03.2021 № 8-8/VIІІ

Про затвердження Положення про порядок проведення громадських слухань (обговорень)  у Вознесенській територіальній громаді .

                                                             Положення
про порядок проведення громадських слухань (обговорень) у Вознесенській

                                               територіальній громаді

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь