Державна служба зайнятості

Жінка із Золотоніського району стала патронатним вихователем для 4 дітей

Вікторія Синьоок із села Маркизівка Золотоніського району без зайвого пафосу розповідає, що патронатною вихователькою стала за покликом серця й з розумінням усієї відповідальності такого вибору. На цей крок жінка зважилась у період, коли шукала роботу за сприяння Золотоніської районної служби зайнятості.

Важливою була і підтримка рідних їй людей. Батьки Вікторії вже близько 10 років допомагають дітям, позбавлених батьківського піклування та дітям-сиротам.

«Я мамам трьох власних дітей, мій чоловік також з багатодітної сім’ї, тому ми були впевнені, що зможемо допомагати й піклуватися про інших діток. Маючи будинок у селі, разом з чоловіком вирішили проявити чуйність, любов до дітей, перейнялися їхньою долею, потребами. Зібрали всі необхідні документи, пройшли  відповідний курс навчання», - розповідає Вікторія.

Жінка за освітою сестра медична і до часу звільнення працювала в одному із медичних закладів  району. Професійні уміння часто стають в нагоді, навіть у тих випадках, коли дітям потрібна елементарна психологічна підтримка.

Зі слів Вікторії, найважче в роботі патронатної виховательки – перший час з дітьми. Адже необхідно, щоб діти адаптувалися до нових умов. Слід перейнятися їхніми проблемами, дізнатися про стан здоров’я, вподобання, бажання.

Нині у сім’ї Синьооків перебуває на вихованні четверо дітей.

До теми: віднедавна служба зайнятості долучилась до пошуку кандидатів у патронатні вихователі. Ним може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. За умов, якщо влаштовується дитина з інвалідністю, декілька дітей - сімейна група, малолітня або неповнолітня вагітна, тоді вони отримують доплату. Тобто на картку патронатний вихователь отримує від 12 тисяч гривень. Додатково на кожну дитину, яка влаштовується в сім'ю патронатного вихователя, держава виплачує 2,5 прожиткові мінімуми, а якщо є дитина з інвалідністю – це 3,5 прожиткові мінімуми за весь час допоки ці діти перебувають в сім'ї патронатного вихователя. Крім того, патронатні вихователі мають ще 7 днів оплачуваної відпустки.

Золотоніська районна філія ОЦЗ

------------

Трудова діяльність для людей з особливими потребами є не тільки можливістю забезпечити своє існування, але й фактом реалізації своїх здібностей. Тільки робота дозволяє громадянину поважати себе, усвідомлювати свою індивідуальність, не замикатись у собі, подолати розчарування та самотність, додає впевненості. Тому доступ людей з інвалідністю до зайнятості є одним із ключових чинників для розвитку їх як особистості та позитивним фактором для розвитку суспільства в цілому.

Для того, щоб допомогти людям з особливими потребами знайти своє місце у суспільстві та реалізувати себе у професійній сфері, спеціалісти Золотоніської міськрайонної філії організовують та проводять ярмарки вакансій, тренінги, засідання Клубів.

Одним з яскравих прикладів цілеспрямованості та наполегливості  є працевлаштування Володимира Буня. Володимир звернувся до Золотоніської філії у пошуках роботи водія. Завдяки плідній співпраці з кар’єрним радником Володимир Бунь чітко визначив свої професійні цілі та напрямки самовдосконалення. Результатом активних дій щодо пошуку роботи стало працевлаштування безробітного до ТОВ «СП Автострада» на посаду тракториста.

«Люди з інвалідністю в змозі ефективно працювати, навіть краще, ніж інші працівники, бо їх прагнення досягти успіху незрівнянно вище ніж у інших. У таких людей варто повчитися наполегливості в досягненні своєї мети, навчитися переборювати труднощі й перешкоди.», - зазначає начальник відділу надання соціальних послуг Дворник Наталія.