Державна служба зайнятості

 

Жінка із Золотоніського району стала патронатним вихователем для 4 дітей

Вікторія Синьоок із села Маркизівка Золотоніського району без зайвого пафосу розповідає, що патронатною вихователькою стала за покликом серця й з розумінням усієї відповідальності такого вибору. На цей крок жінка зважилась у період, коли шукала роботу за сприяння Золотоніської районної служби зайнятості.

Важливою була і підтримка рідних їй людей. Батьки Вікторії вже близько 10 років допомагають дітям, позбавлених батьківського піклування та дітям-сиротам.

«Я мамам трьох власних дітей, мій чоловік також з багатодітної сім’ї, тому ми були впевнені, що зможемо допомагати й піклуватися про інших діток. Маючи будинок у селі, разом з чоловіком вирішили проявити чуйність, любов до дітей, перейнялися їхньою долею, потребами. Зібрали всі необхідні документи, пройшли  відповідний курс навчання», - розповідає Вікторія.

Жінка за освітою сестра медична і до часу звільнення працювала в одному із медичних закладів  району. Професійні уміння часто стають в нагоді, навіть у тих випадках, коли дітям потрібна елементарна психологічна підтримка.

Зі слів Вікторії, найважче в роботі патронатної виховательки – перший час з дітьми. Адже необхідно, щоб діти адаптувалися до нових умов. Слід перейнятися їхніми проблемами, дізнатися про стан здоров’я, вподобання, бажання.

Нині у сім’ї Синьооків перебуває на вихованні четверо дітей.

         

          До теми: віднедавна служба зайнятості долучилась до пошуку кандидатів у патронатні вихователі. Ним може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

          Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. За умов, якщо влаштовується дитина з інвалідністю, декілька дітей - сімейна група, малолітня або неповнолітня вагітна, тоді вони отримують доплату. Тобто на картку патронатний вихователь отримує від 12 тисяч гривень. Додатково на кожну дитину, яка влаштовується в сім'ю патронатного вихователя, держава виплачує 2,5 прожиткові мінімуми, а якщо є дитина з інвалідністю – це 3,5 прожиткові мінімуми за весь час допоки ці діти перебувають в сім'ї патронатного вихователя. Крім того, патронатні вихователі мають ще 7 днів оплачуваної відпустки.

Золотоніська районна філія ОЦЗ

------------

Трудова діяльність для людей з особливими потребами є не тільки можливістю забезпечити своє існування, але й фактом реалізації своїх здібностей. Тільки робота дозволяє громадянину поважати себе, усвідомлювати свою індивідуальність, не замикатись у собі, подолати розчарування та самотність, додає впевненості. Тому доступ людей з інвалідністю до зайнятості є одним із ключових чинників для розвитку їх як особистості та позитивним фактором для розвитку суспільства в цілому.

Для того, щоб допомогти людям з особливими потребами знайти своє місце у суспільстві та реалізувати себе у професійній сфері, спеціалісти Золотоніської міськрайонної філії організовують та проводять ярмарки вакансій, тренінги, засідання Клубів.

Одним з яскравих прикладів цілеспрямованості та наполегливості  є працевлаштування Володимира Буня. Володимир звернувся до Золотоніської філії у пошуках роботи водія. Завдяки плідній співпраці з кар’єрним радником Володимир Бунь чітко визначив свої професійні цілі та напрямки самовдосконалення. Результатом активних дій щодо пошуку роботи стало працевлаштування безробітного до ТОВ «СП Автострада» на посаду тракториста.

«Люди з інвалідністю в змозі ефективно працювати, навіть краще, ніж інші працівники, бо їх прагнення досягти успіху незрівнянно вище ніж у інших. У таких людей варто повчитися наполегливості в досягненні своєї мети, навчитися переборювати труднощі й перешкоди.», - зазначає начальник відділу надання соціальних послуг Дворник Наталія.

Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь