Коронавірус - рекомендації лікарів

КОРОНОВІРУС: РЕКОМЕНДАЦІЇ ЛІКАРІВ

Коронавірусна хвороба (COVID-19) продовжує поширюватися на планеті. Ось які поради лікарів…

Таке стрімке поширення пояснюється тим, що це абсолютно новий штам коронавірусу, з яким людство іще не зустрічалося і, як результат, відсутність імунітету до цього захворювання.

Новий коронавірус поза людським організмом живе декілька годин і достатньо простих дезінфікуючих засобів, щоб його знищити на предметах навколишнього середовища.

Передається захворювання повітряно-крапельним, контактним та фекально-оральним шляхами від людини до людини, а також від тварини до людини та при вживанні недостатньо термічно обробленого м’яса.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку пневмонію. Основні симптоми захворювання: кашель, лихоманка, головний біль, утруднене дихання, в деяких випадках – діарея. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини та наявності хронічних захворювань.

Діапазон тяжкості клінічних проявів: від легкого перебігу до тяжкого, з виникненням ускладнень. Люди похилого віку з хронічними захворюваннями більш схильні до тяжкого перебігу захворювання.

Громадянам рекомендується дотримуватися звичайних заходів обережності та підвищення захисних сил свого організму у боротьбі з коронавірусом:

• Часто і ретельно мийте руки з милом чи обробляйте антисептичними засобами на основі спирту;
  • Утриматися від поїздок за кордон;
  • Під час кашлю чи чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя, одягніть маску;
  • Уникайте близьких контактів з хворими;
  • Збалансовано харчуйтеся;
  • Дотримуйтеся технології приготування страв, термічно обробляйте сировину тваринного походження, ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо, яйця;
  • Пийте достатньо води;
  • Провітрюйте і зволожуйте приміщення;
  • Ведіть здоровий спосіб життя;
  • Уникайте безпосереднього контакту з дикими чи свійськими тваринами.

Якщо Ви перебували за кордоном, то протягом 14 днів після повернення додому намагайтеся обмежити своє пересування. Слідкуйте за станом свого здоров’я, вимірюйте щоденно температуру. Спілкуйтеся з якомога меншою кількістю людей.

Якщо у Вас з’явились симптоми захворювання і при цьому Ви на протязі попередніх 14 днів перебували за кордоном або спілкувалися з людьми, які повернулися з інших країн чи контактували з пацієнтом, у якого підтверджено коронавірусну хворобу і Ваш стан не потребує термінового лікарського втручання, негайно зателефонуйте своєму сімейному лікарю, залишайтеся вдома, одягніть маску, провітріть приміщення, по-можливості тримайтеся від членів своєї сім’ї на відстані не менше 1-2 метрів або залишайтеся в окремій кімнаті, виділіть собі окремий посуд та предмети особистої гігієни. В подальшому виконуйте всі рекомендації сімейного лікаря. Якщо є Ваш стан потребує термінового лікарського втручання, негайно викликайте екстрену медичну допомогу.

Застерігаю всіх уникати та не піддаватись паніці. Смертність від гострого респіраторного захворювання, спричинене коронавірусом, є нижчою, ніж при грипі  чи тому ж кору. Тому є надія, що навіть якщо на нашій території будуть коронавірусні хворі, то ми перенесемо цю недугу без втрат.