Звіт служби в справах дітей

Звіт

про проведену роботу службою у справах дітей виконавчого комітету Вознесенської сільської ради за 2023 рік

 

Протягом звітного періоду службою у справах дітей проводилась робота, спрямована на реалізацію пріоритетних завдань:

 • реалізовувати державну політику з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності;
 • забезпечувати соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • формувати громадську думку щодо поліпшення становища дітей, сприяти розвитку сімейних форм виховання дітей;
 • забезпечити дотримання принципів пріоритетності сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • розробляти заходи, спрямовані на поліпшення становища дітей, забезпечення їх прав, свобод і законних інтересів, усувати причини, що породжують негативні явища в дитячому середовищі;
 • забезпечувати якісне ведення реєстру житла, закріпленого за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування;
 • своєчасно виявляти сім’ї з дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах, надавати їм всебічну допомогу та створювати умови для повернення дитини до біологічної родини;
 • забезпечувати безперешкодний прийом громадян;
 • забезпечувати об’єктивний, своєчасний та кваліфікований розгляд заяв, пропозицій та скарг громадян.

 Від початку року Службою у справах дітей забезпечено організацію проведення 16  засідань Комісії з питань захисту прав дитини. За поданням служби у справах дітей, Комісією розглянуто та прийнято 28  рішень. Під час розгляду складних питань начальник служби у справах дітей приймає участь у спільних засіданнях на відповідних територіях старостинських округів.

На засіданні Комісії розглядались питання:

 •  про неналежне виконання батьківських обов’язків,
 •  про стан  виховання, утримання і розвиток дітей-сиріт у сім’ї   опікунів/піклувальників,
 •  взяття дитини на облік як такої, що перебуває в складних життєвих обставинах,
 •  затвердження індивідуальних  планів,
 •  надання дозволу на укладання договорів дарування житлових будинків та земельної ділянки,
 •  надання дозволу на присвоєння новонородженому прізвища,
 •  про надання статусу дитини позбавленої батьківського піклуванням,
 •  про вилученя дітей  із родини в зв'язку з загрозою для життя та здоров'я,
 •  про втрату статусу дитини позбавленої батьківського піклуванням,
 •  про припинення опіки дитини позбавленої батьківського піклуванням,
 •  надання висновку про доцільність позбавлення батьківського піклування.

 Впродовж 2023 року діяльність служби у справах дітей спрямована на виконання функцій та завдань щодо захисту законних прав та інтересів дітей, з дотриманням законодавчих та нормативно-правових актів України.

            З метою забезпечення прав дітей та реалізації права громадян на отримання повної та достовірної інформації про дітей, які можуть бути усиновлені або влаштовані в їхні сім’ї, а також для накопичення, зберігання, обліку, пошуку та використання даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, опікунів, піклувальників, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, проводилася відповідна робота в Єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти».

            Станом на 01.01.2024 на первинному обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (далі-первинний облік), служби перебуває 9 статусних дітей (2 дитини-сироти та 7 дітей, позбавлених батьківського піклування).

            На територію громади з інших областей України, де ведуться/велися активні бойові дії, прибуло 38 дітей, які офіційно зареєстровані та отримують державну допомогу як внутрішньо переміщені особи. Здійснюється захист житлових та майнових прав дітей, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.                                                              На соціальному квартирному обліку перебувають 10 осіб, які потребують поліпшення житлових умов.                                                                                                                                                               З метою попередження насильства, пияцтва, наркоманії,бродяжництва, жебракування, безпритульності, бездоглядності та правопорушень серед дітей, службою у справах дітей систематично проводяться  профілактичні рейди «Діти вулиці, Канікули»

            Впродовж  звітного періоду начальником служби підготовлено позовні  заяви органу опіки та піклування Вознесенської сільської  ради про позбавлення батьківських прав батьків відносно двох дітей та вилучення без позбавлення батьківських прав відносно двох дітей. Також, начальником служби у справах дітей  представлялися інтереси дітей в судах та неодноразово направляли заяви, клопотання по багатьох справах, які розглядалися та розглядаються в судах з метою захисту законних прав та інтересів дітей.

            З метою попередження дитячої бездоглядності безпритульності, контролю за умовами проживання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, працівником служби спільно з інспектором ювенальної превенції Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області  проведено 12 профілактичних рейдів-обстежень  сімей. До батьків, які систематично вживають алкогольні напої, не виконують батьківські обов’язків щодо виховання дітей, здійснюються заходи профілактичного, виховного, адміністративного характеру, в т.ч. попереджено батьків, ініційовано притягнень до адміністративної відповідальності . Під час проведення даних рейдів здійснюються перевірки роботи  торгівельних закладів щодо виявлення порушень правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. 

            На постійному контролі служби перебуває питання залучення дітей до навчання.  З неповнолітніми та їх батьками проводяться профілактична-роз’яснювальна робота, в тому числі на засіданні комісії з питань захисту прав дитини сільської ради.                                                                                                                В Вознесенській сільській раді затверджені та діють програми соціально-правового захисту дітей:

- Комплексна програма соціального захисту населення «Турбота» на 2021-2023 роки ,2024-2025 роки

- програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на території Вознесенської  сільської ради на 2021-2023 роки ,2024-2025 роки

- програма запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на території  Вознесенської сільської ради  2023-2027 роки. - місцева програма соціально – правового захисту дітей, забезпечення умов для дотримання державних гарантій і конституційнних прав дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2021-2023 роки ,2024-2025 роки.

             Протягом звітного року працівником служби проводився прийом громадян та розгляд звернень громадян, надавалась інформація на листи та доручення керівництва облдержадміністрації, райдержадміністрації, ССД ОДА,ССД РВА сільської ради та ін., проводилась підготовка та направлення щотижневих, щомісячних інформацій, квартальних та річного звітів, листів до старостатів громади, учбових закладів, закладів охорони здоров’я тощо, про надання необхідних документів з метою поповнення особових справ дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

            Начальником служби  справах дітей постійно  проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення Вознесенської ТГ з питань, що стосувалася компетенції служби.

 

 

 

Начальник служби у справах дітей                          Світлана КУРЯТНИК

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь