Золотоніське відділення ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»

Новини від 01.03.2023

Лікар-епідеміолог Золотоніського  відділення  Золотоніського районного відділу Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» в межах компетенції інформує  та застерігає :

На Черкащині зростає захворюваність на COVID-19. Так з 17 по 23 лютого було зареєстровано 209 випадків  цього захворювання, з них 17 серед дітей. Це в загальному на 51,4 % більше, ніж за попередній тиждень. При цьому слід зазначити різке підвищення рівня захворюваності серед дітей. Від ускладнень коронавірусної інфекції померло 3 хворих.

Зокрема,  на територіях  Золотоніської, Гельмязівської, Новодмитрівської, Піщанської, Вознесенської, Зорівської територіальних  громад Золотоніського району протягом лютого  захворіло 23 жителі, з них було госпіталізовано  9 хворих. Так як перебіг хвороби на гострі респіраторні інфекції та КОВІД дуже схожі, фахівці радять зробити тест на COVID-19.

Щоб попередити розповсюдження інфекції, навіть якщо ви відчуваєте появу хоча і незначних  симптомів ГРВІ, то якомога  швидше надягайте маску та ізолюйтеся, при цьому не забувайте звернутися до сімейного лікаря та виконувати його призначення.

Не забувайте: Єдиним способом захиститися від важкого перебігу хвороби  була і залишається  ВАКЦИНАЦІЯ. Тим хто уже отримав вакцинацію, рекомендується зробити бустерні щеплення БЕЗОПЛАТНО в медичних амбулаторіях або Центрі вакцинації, навіть якщо у вас немає декларації з  сімейним лікарем. Наразі наявні вакцини для дорослого населення та дітей віком від 5 років.

Адже коронавірус   SARS- COV-2 не зник, кожна нова його мутація витісняє попередню. За результатами референс-лабораторії Центру громадського здоров’я новий варіант Omicron ХВВ.1.5 уже виявлений на території 4-х областей:  Сумській, Закарпатській, Тернопільській та Одеській (він хоч і переноситься легше, але має здатність передаватися швидше).

Рекомендую ознайомитися з пам’яткою від  ДУ «ЧЕРКСЬКИЙ  ОЦКПХ МОЗ»

ЩИРО  БАЖАЮ всім  ЗДОРОВ’Я  !

Лікар-епідеміолог                                                Лідія СКИБА

Новини від 26.02.2023

Золотоніське відділення Золотоніського районного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» інформує

За період з 17 по 23 лютого 2023 до медичних установ звернулося  461  хворий  із симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції. Із них 236 дітей віком до 17 років (51%). В порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 4,7%, епідемічний поріг перевищено на 48,9%. Лабораторно підтверджено 12 випадків захворювання на COVID-19. Із числа захворілих госпіталізовано 5 осіб, з діагнозами ГРВІ –  1, COVID-19 - 4.

В розрізі територіальних громад зареєстровано:

Золотоніська ТГ – 285 хворих, в т.ч. 3 випадки COVID-19;

Новодмитрівська ТГ – 54 хворих, в т.ч. COVID-19 – 1;

Гельмязівська – 59 хворих, в т.ч. COVID-19 – 7;

Вознесенська   - 50 хворих;

Зорівська ТГ – 12 хворих.

В разі появи симптомів захворювання негайно звертайтеся до сімейних лікарів та чітко виконуйте їх призначення. Уникайте контакту із оточуючими вас людьми.

Нагадуємо, щоб попередити виникнення захворювань, завжди  дотримуйтеся гігієни рук. Якщо вам не вдається уникнути місць масового скупчення людей, не нехтуйте масками та дотримуйтеся дистанції 1,5 метра.

Одним із надійних методів профілактики залишається вакцинація. Бажаючі можуть щепитися безкоштовно   в пунктах  щеплень  при сімейних амбулаторіях.  Наразі наявні такі вакцини : Янссен (Janssen),  Пфайзер (PfizerBioNTech), Коронавак (CoronaVac). Також пропонуються щеплення спеціальною вакциною для дітей 5-11 років Пфайзер (PfizerBioNTech ), яка містить утричі менше активної речовини. Проти сезонного грипу бажаючі теж можуть щепитися вакцинами, придбаними в аптечній мережі за власний кошт.