Що таке громадський бюджет або бюджет участі?

Фото без опису

                                        Що таке Громадський бюджет?

Громадський бюджет – це частина бюджету Вознесенської сільської ради, з якого здійснюється фінансування заходів, виконання робіт та надання послуг, визначених безпосередньо членами територіальної громади та оформлених відповідно проєктних пропозицій, які стали переможцями конкурсу. Загальний обсяг громадського бюджету на бюджетний рік становить в обсязі 50 000 гривень.Максимальна вартість одного великого проєкту 50 тис. грн., малого проєкту - 20 тис. грн.

                                         Хто може бути автором проєкту?

Автор проєкту – особа віком від 16 років, яка в порядку, визначеному Положенням про громадський бюджет Вознесенської сільської ради, підготувала та подала проєкт для фінансування з громадського бюджету, є громадянином України та відповідає таким нормам:

  • проживання особи зареєстроване на території Вознесенської сільської територіальної громади, що підтверджується паспортом.
  • підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване на території Вознесенської сільської територіальної громади, що підтверджується  довідкою з місця роботи.
  • Місце народження особи зареєстроване в межах Вознесенської сільської територіальної громади, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.

                                           Що таке проєктна пропозиція?

          Проєктна пропозиція - це пропозиція, що подана автором та має підтримку не менше 15 осіб (окрім самого автора),  викладена у вигляді опису з відповідним обґрунтуванням, розрахунками витрат, кресленнями (картами, схемами), фотографіями, що розкривають сутність задуму та можливість його практичної реалізації за рахунок коштів громадського бюджету, спрямованих на розвиток інфраструктури Вознесенської сільської територіальної громади та покращення добробуту її жителів та повністю відповідає програмі економічного та соціального розвитку. Термін реалізації проєктної пропозиції становить  1 рік.

                                  Яким критеріям має відповідати проєкт?

                  Проєкт  повинен  бути  спрямований  на  вирішення  певної проблематики у одній у таких сферах:

  • безпека та громадський порядок – заходи, спрямовані на посилення громадського порядку, безпеку громадян, захист їхньої власності, цивільного захисту населення;
  • велоінфраструктура – облаштування велосипедних доріжок, велопарковок та інше;
  • дорожнє господарство – розвиток пішохідної інфраструктури. Розв’язання проблеми заторів. Облаштування паркувальних місць для автомобілів;
  • енергозбереження – заходи, спрямовані на енергозбереження (крім житлового фонду);
  • комунальне господарство – облаштування та озеленення територій. Облаштування дитячих майданчиків. Вуличне освітлення. Поводження з відходами. Поліпшення якості питної води;
  • туризм – проєкти з розвитку культурного туризму та туристичної інфраструктури. Реставрація пам'яток. Створення нових туристичних об’єктів;
  • навколишнє середовище – запобігання та ліквідація забруднення навколишнього середовища. Охорона природних ресурсів. Регулювання чисельності безпритульних тварин, їх чіпування. Вигул домашніх тварин;
  • соціальна інфраструктура – забезпечення вільного доступу людей з обмеженими можливостями до об’єктів населених пунктів Вознесенської сільської територіальної громади. Адаптація інфраструктури населених пунктів Вознесенської сільської територіальної громади під потреби мало мобільних категорій громадян;
  • спорт – реставрація та створення спортивних об’єктів;
  • цифровізація, телекомунікації, зв’язок та інформаційні технології – автоматизація систем з надання послуг мешканцям. Інтерактивні карти. Мобільні додатки щодо сільської інфраструктури. Облаштування зон wi-fi тощо;
  • транспортна інфраструктура – приведення автобусних зупинок громадського транспорту до належного технічного та естетичного вигляду тощо.

Яким чином можна подати проєкт?

          Проєкт  подається особисто автором проєкту в електронному вигляді на електронну пошту (info@voznesenske-gromada.gov.ua), вказану в розділі «Контакти» офіційного сайту Вознесенської сільської ради  https://voznesenske-gromada.gov.ua  у вигляді відсканованого оригіналу документу за обов’язкової умови подачі паперової копії Проекту у строк не пізніше наступного робочого дня після кінцевого терміну подання Проектів.

Одна особа може подати на конкурс не більше одного проєкту.

Де знаходяться пункти супроводу?

                  Пунктами супроводу громадського бюджету визначено Фінансовий відділ Вознесенської сільської ради за адресою: село Вознесенське, вул. Центральна, 21  та приміщення старостатів Вознесенської сільської ради, що знаходяться за адресами:

- Старостат с. Богуславець, вул. Спортивна, 11.

- Старостат с. Привітне, вул. Центральна,4.

- Старостат с. Синьооківка, вул. Лесі Українки,3.

 

Чи можливе зняття або зміна проєктів?

      Автор проєкту у будь-який момент може зняти свій проєкт з розгляду, але не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку голосування . Зняття проєкту здійснюється шляхом надсилання автором відповідного письмового чи електронного листа модератору електронної системи, який в свою чергу видаляє такий проєкт.

Об’єднання проєктів можливе лише за взаємною згодою авторів. В такому випадку один з проєктів видаляється з електронної платформи модератором електронної системи, а інший залишається за попередньої згоди авторів.

Який порядок розгляду проєктів?

          Проєкти, подані в електронному та паперовому вигляді передаються до фінансового відділу Вознесенської сільської рад, який впродовж 10 днів здійснює попередню оцінку поданого проєкту з метою його перевірки на відповідність пунктам, затвердженим Положенням.

У випадку, якщо форма проєкту є неповною або заповненою з помилками, у телефонному режимі  або електронною поштою про це повідомляється  автор проєкту. Автор проєкту протягом 5 календарних днів з дня отримання відповідного повідомлення надає необхідну інформацію або вносить корективи у проєкт. У разі відмови внести корективи або якщо такі корективи не були внесені протягом п’ятьох робочих днів з дня отримання відповідної інформації, наданий проєкт відхиляється.

Як здійснюється  відбір проєктів?

           У разі позитивної попередньої оцінки та відсутності зауважень, проєкт передається на оцінку відповідному виконавчому органу чи комунальній установі/підприємству Вознесенської сільської ради за галузевою ознакою, який в подальшому відповідатиме за реалізацію проєкту (далі – відповідальний підрозділ).

Відповідальний підрозділ протягом 7 календарних днів з дня отримання копії проєкту, що пройшов попередню оцінку, здійснює його оцінку на предмет відповідності законодавству України та реалістичності і достатності бюджету для його практичної реалізації, після чого формує звіт про аналіз відповідності проєкту законодавству та можливості його реалізації.

Комісія  на підставі звітів про аналіз відповідності проєкту законодавству та можливості його реалізації від відповідального підрозділу готує висновок щодо прийняття проєкту до голосування.

Перелік допущених до голосування проєктів, із зазначенням закріпленого за кожним проєктом відповідального підрозділу, затверджуються розпорядженням сільського голови.

                  Комісія може прийняти рішення щодо відмови у прийнятті проєкту для голосування з наступних причин:

- автор проєкту надав неправдиві відомості про себе;

- проєкт суперечить законодавству України;

- в рамках проєкту передбачається виключно розробка проєктно-кошторисної документації;

- проєкт має незавершений характер (виконання одного із заходів в майбутньому вимагатиме прийняття подальших заходів та/або потребуватиме додаткового виділення коштів з бюджету Вознесенської сільської територіальної громади);

- реалізація проєкту планується на землях або об’єктах приватної форми власності (крім ОСББ, ЖБК, ОСН);

- у рамках проєкту передбачені витрати на утримання та обслуговування у сумі, що перевищує вартість реалізації проєкту;

- проєкт не відповідає нормам  Положення.

 Усі проєкти, що отримали позитивну оцінку Комісії, публікуються на сайті Вознесенської сільської ради (https://voznesenske-gromada.gov.ua) не пізніше ніж за 5 календарних днів до початку голосування.

      Автор або уповноважена ним особа має право оскаржити висновок Комісії протягом 3 робочих днів після її засідання

Де можна знайти проєкти, які пройшли відбір і допущені до голосування?

Усі проєкти, що отримали позитивну оцінку Комісії, публікуються на сайті Вознесенської сільської ради (https://voznesenske-gromada.gov.ua) не пізніше ніж за 5 календарних днів до початку голосування платформі «Громадський бюджет».

Яким чином відбувається голосування?

          Голосування за проєкти для реалізації за рахунок коштів громадського бюджету здійснюється шляхом заповнення бюлетеня для голосування у паперовому вигляді з підтвердженням особи, що голосує / або шляхом заповнення бланку для голосування в  електронному вигляді / електронного голосування  через електронну систему https://voznesenske-gromada.gov.ua. Голосування та ідентифікація особи проводиться через систему Bank ID, електронного підпису, інших способів, передбачених системою.

 Голосування триває 30 календарних днів з дня початку голосування.

Одна особа може голосувати не більше, ніж за два проєкти.

Хто може проголосувати?

          Всі члени територіальної громади, які досягли 16-річного віку та зареєстровані на території Вознесенської сільської ради.

Де можна знайти проєкти, які перемогли у конкурсі та будуть фінансу ватися з громадського бюджету?

          Рейтинг та перелік проєктів оприлюднюються не пізніше 5 робочих днів від дня проведення підрахунку голосів на офіційному веб-сайті Вознесенської сільської ради.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь